18 Ağustos 2012 Cumartesi

Lazerle Dövme Sildirme

Dövme silme ile ilgili doğal yöntemler haricinde kesin sonuç elde edebilmek için ve %100 sağlıklı bir tedavi yöntemi olan lazerle dövme silme hakkında bilgiler bulabileceğiniz bu yazımızda lazerle dövme silme yöntemlerinin en ideali olan lazerli dövme sildirme işleminden bahsedeceğiz. İnsanlar zevklerine ve kültür algılarına göre vücutlarının bir bölümüne dövme yaptırmaktadırlar. Dövme, bedene çizilen imgelerden oluşan görsel ağırlıklı şekillerin genel adıdır. Tattoo ya da dövme şeklinde ifade edebiliriz. Dövme tarihi yıllar boyunca bile çeşitli araçlar kullanılarak yapılmıştır. Eskiden günümüze kadar dövme kültürü oluşturulmuştur.www.lazerledovmesilme.info
Günümüzde dövme çizim işlemini yapan çok sayıda profesyonel çizimci vardır. Dilediğiniz grafiği dövmenin olması gereken yere kolayca çizdirebiliyorsunuz. Dövmeler ikiye ayrılır: kalıcı dövmeler ve kalıcı olmayan geçici dövmeler diye. Sizin hayatınızda önemli yer etmiş ve unutmak istemediğiniz anlamlı bir değeri vücudunuza işlemek için kalıcı dövme yöntemi kullanılabilir. Daha çok geçici dövmeler tercih edilmektedir. Kalıcı dövme çizdirdiğinizde dilerseniz onuda sildirme işlemi artık gelişen teknolojiyle birlikte mümkün bir hal almış durumda. Pek çok dövme sildirme yöntemi var aslında ama; bu yöntemler içerisinde en çok tavsiye edilen ve en verimli sonuç alınabilecek oldukça sağlıklı yöntem lazer tedavisiyle sildirme yöntemidir.

Pre-lazer dövme silme yöntemi denilen bir lazer uygulamalı dövme silme işlemi ile acısız birşekilde kolayca dövmelerinizi sildirebiliyorsunuz. Dövme kaldırma ya da sildirme yöntemleri hakkında da bilgiler verecek olursak, günümüzde lazer tedavisiyle silme işlemlerinden önce kullanılan ve insanlara zahmet ve acı hissi veren bir yöntem vardı, günümüzde bu yöntem oldukça yoğun bir şekilde tercih edilse bile tavsiye edilmemektedir. Çünkü deri tabakası lazer dışındaki tedavilerde oldukça aşınmaktadır. Bu durumda deri ile alakalı sağlık sorunlarını doğurabilmektedir. Deri grefti ile birlikte kullanılan silme işlemine dermabrazyon, salabrasion yani tuz yardımıyla deri temizleme yöntemi denilmektedir, bu yöntemler haricinde kriyoterapi ve eksizyon yöntemleride vardır, Bu tür silme işlemleri oldukça zahmetlidir. Tavsiye edeceğimiz yöntem lazerle dövme silme işlemidir. İlk lazerle dövme silme girişimleri aslında epeydir yapılan bir uygulamadır. Lazerle Dövme kaldırma başlangıçta lazer ışınlarıyla cilt üzerindeki ışığın yoğunlaştırılarak silinmesiyle yapılıyordu daha sonra 1990'ların başlarında piyasada kendini gösteren ve başarılı bir yöntem olan Q-anahtarlı lazerler ile lazerle silme işlemleri yapıldı. Bugün, "lazerli dövme silme", genellikle Q-anahtarlı lazerler kullanarak dövme pigmentlerinin acı hissi oluşturmadan kaldırılması ile yapılmaktadır. Tipik olarak bu tedavi yöntemleri sonucunda, siyah ve koyu renkli mürekkepler tamamen kaldırılabiliyor, tamamen verim sağlanmış oluyor. Lazerle dövme silme yöntemi Türkiye'nin hemen her ilinden çok sayıda insanın tercih ettiği bir yöntemdir.Uygulamalı olarak lazerle dövme silme işlemi hakkında detaylı bilgiyi lazerledovmesilme.info adresinden sağlayabilirsiniz. En düşük risk ile tamamen lazer işlemiyle cildiniz zarar görmeden üstelik onarılarak gözenekler dahi ortadan kaldırılarak tedavi ediliyor. Gelişen teknolojinin imkanlarından yararlanmanızı tavsiye ediyoruz.

0 yorum:

Yorum Gönder