16 Ağustos 2012 Perşembe

HD izle


hd dizi izle

HD dizi izlemek günümüzde artık gelinen teknolojiyle birlikte oldukça kolay bulunabilen bir imkan. HD izleme olanaklarıyla dizi izlemek oldukça avantajlı! Bu imkanı sunan pek çok dizi ve yayın kanalı mevcut. Yüksek çözünürlüğe sahip yayın yapan kanallar kalite farkını ortaya koymak için üstün performansa sahip "high definition" özellikli video kameralar kullanıyor.

Süreli yüksek çözünürlüklü yayınlar eskiden belirlenen zaman dilimleri arasında tv kanallarında ya da özel televizyon kanallarında verilirken, artık günümüzde çok sayıda kanal tamamen HD yayına geçmiş durumda. 1930'ların sonlarında gelen televizyon sistemlerinin serisi olarak ifade edebileceğimiz bu sistemin üzerine daha gelişmiş niteliklerde farlı video teknolojileri uygulanmıştır; TV sistemlerinde geliştirilen her yeni sistem öncekinden daha HD olmuştur, teknolojinin dizi izleme ve film izleme olanaklarını artırması hep olumlu seyiretmiştir, 20. yüzyılda yayılmış gerçek "HDTV" oluşturma idealleri artık günümüzde gerçekleşmiş bir idealdir. Bu türden kalitelerin ortaya çıkması şirketler ve ülkeler arasındaki rekabeti devam ettiren değerdedir.

HD yayıncılığa geçişte kullanılan teknolojik geliştirme çalışmalarında her ülke kendi sistemini önce kendisi için sonra dünya pazarı için üretmiştir. ABD NTSC sistemine yani görselliği kalitelendirme yayın girişimlerine 1941 yılında katılmıştır. Amerika'nın bu girişimi, İngiltere ve Fransa'dan sonradır. Bu sisteme atılan adımların ilk değişim durumları Fransa'nın dünya pazarına katkı sağladığı yeni değişimlerle mümkün olmuştur. Tv yayıncılığında kalite için 4:3 oranı ve sonrasında 240 dizilik HD dediğimiz kaliteli yayın farkı ortaya konulmuştur.

Tüm bu gelişmeler neticesinde DVD üretimlerinden TV yayıncılığına kadar pek çok alanda Görsel kalite geliştirme çalışmaları halen süregelmektedir. Çekilen ve yayınlanan tüm diziler ve filmler HD olarak izlenebiliyor. Dizi sitelerinde bile yayınlanan dizi içerikleri artık HD formatlarında. Bu gerçekten izleyici açısından oldukça güzel birşey. HD Dizi izlemek isteyenlere de en güzel tavsiyemiz: hddizii.com sitesidir, sitede yer alan diziler en güzel en yeni videolardan dizi yayınlarından oluşmaktadır. Dizilerin yeni bölümlerini tüm bölümlerini bu site sayesinde bulabileceksiniz. Sizin HD dizi izleme siteniz burası. Online Dizi izleme keyfini sizlere yaşatacak bir oluşum içerisinde en güncel dizileri tek tıkla oturduğunuz yerden kolayca izleyebileceksiniz, Sitede yer alan diziler full dizilerdir. Yerli - yabancı pek çok diziyi izleme olanağına sahip olacaksınız. Toplam 20 bin civarındaki dizi videolarıyla izleyicilerine tüm dizi alternatiflerini tek bir platform ile sunuyor. Sitede yer alan kategori dizilimleri aracılığıyla çok sayıda farklı diziyi seçip izleyebileceksiniz. Adını Feriha Koydum, Öyle bir geçer zaman ki, Kurtlar Vadisi serileri, Asya Dizisi gibi pek çok dizinin yer aldığı bu mekanda dizi keyfinizi doruğa çıkaracaksınız.

0 yorum:

Yorum Gönder